Artikujt/Analiza/Komente

Brace yourselves. The next Donald Trump could be much worse
Bhaskar Sunkara
The Guardian  

Presidential election results 2020
CNN  

Israel to Recognize Kosovo, Which Will Open Embassy in Jerusalem Along With Serbia
Haaretz.com
Haaretz.com  

Izraeli njeh pavaresine e Kosoves
24-ore  

Condoleezza Rice shpjegon “Katėr Kalorėsit e Apokalipsit”
CNA.al  

Get the latest information from the CDC about COVID-19
CDC
  

Engel: Problemi kryesor pėr Kosovėn ėshtė Serbia dhe jo tarifa
Kongresisti Eliot Englel
Koha Jone  

Webpage
Ariela Ara
  

Zoti Makron na bėri tė kujtojmė Francėn e shekullit qė shkoi
shqiptarja.com
  

Shqipėria nė kurthin serb tė “Ballkanit pėr Ballkanasit”
DITA
  

Tė huajt nė Shqipėri, 10 gjėra qė iu pelqejne dhe 10 qe i bezdisin tek shqiptaret
shqiptari.net  

Euralius: Legjislacioni shqiptar i pronės shkel tė drejtat e njeriut
Shtetiweb  

60 Books Bill Gates Recommends. How Many Have You Read?
  

A Timeline of Russian Aggression
NAOC  

Trump’s neglect of Europe goes beyond angry tweets
By DAVID M. HERSZENHORN
POLITICO  

Trump Outlines His Blueprint For Military And Foreign Policy
NPR  

Diskreditimi i bazės ruse nė Serbi
Shaban MURATI
Gazeta Shqip  

Intervista – Aleksandre Lambert: Evropa e sabotoi historinė tuaj nė Shekullin XIX, kur Ilirinė e quajti Ballkan
Nacional Albania  

How to build the ultimate PC security suite for free
Brad Chacos
PCWorld  

Who exactly are the 1%?
Income inequality

The Economist  

Pėr 12 mijė shqiptarė tė vrarė tre serbė tė dėnuar
24-ore  

Manolis Glezos: Greqia pėrbėhet nga dy popuj, grekėt dhe arvanitėt
24-ore  

Five Free Software Programs Everyone Should Have
PCmag